21.01.2021 |
Territoris.cat

Garrigues i Pla d'Urgell representats a la II Copa de les Nacions de Patinatge

Els propers dies 30 i 31 d’octubre es celebra al Pavelló Barris Nord de Lleida la II Copa de les Nacions de Patinatge, on hi participaran els Grups de Xou del Club Hoquei Juneda i el Club Esportiu Patí Torregrossa.

Les representants del CEP Torregrossa.
Les representants del CEP Torregrossa.
Garrigues i Pla d'Urgell representats a la II Copa de les Nacions de Patinatge

Els pròxims 30 i 31 d’octubre es celebra al Pavelló Barris Nord de Lleida la II Copa de les Nacions de Patinatge, on es podrà veure el millor patinatge europeu. Hi assistiran clubs que van participar al campionat d’Espanya, Europeu i també al Mundial. La representació del Pla d'Urgell i les Garrigues vindrà de la mà de la participació dels Grups de Xou del Club Esportiu Patí Torregrossa i del Club Hoquei Juneda.

Aquesta serà la segona edició de la Copa de les Nacions de Grups Xou de patinatge artístic, que se celebra els anys que el Campionat del Món es disputa fora d'Europa. En aquesta edició, el pavelló de Barris Nord, amb capacitat per a més de 6.000 espectadors, serà l'escenari on els millors grups del món competiran per un títol que edició rere edició es consolida en el calendari internacional per la seva gran organització i el nivell dels participants.

Calendari definitiu:12167449_10208081200537612_1382434684_n

Dijous 29 Octubre
18:00 – 19,45 / Entrenaments Grups petits

Divendres 30 Octubre
10:00 - 11:00 / Entrenaments Precisió
11:00 - 12:45 / Entrenaments Quartets
18,00 / Cerimònia apertura
18:30- 18:45 / Neteja de pista
18,45-   19,15 / Competició precisió   
19,15 – 20,15 / Competició grups petits
Entrega de premis Precisió i Grups Petits

Dissabte 31 Octubre
09:15 – 11,00 / Entrenaments Juvenils
11,00 -  13,00 / Entrenaments Grups Grans
17:00 -  18:00 / Competició grups juvenils
18,00-  18,45 / Competició quartets
Neteja de pista
19,00  - 20:00 / Competició grups grans
Entrega de Premis Grups Juvenils , Quartets i Grups Grans
20:15 / Cerimònia de clausura

Relació d’equips participants a la Copa de les Nacions:

Precisió:
P.F. Progresso Fontana Bologna - Itàlia
P.D. Olimpica Skaters Rovigo - Itàlia
Pattinaggio Artistico Riccione - Itàlia

Grups Petits:
Occitania - França
C.S.N.R.S. - França
Project - Itàlia
C.P. L´Aldea - Catalunya
C.H. Juneda - Catalunya
C.P.A. Ripollet - Catalunya
C.E.P. Torregrossa - Catalunya

Grups Juvenils:
TV Jahn Wolfsburg - Alemanya
C.P.A. Principat D´Andorra - Andorra
Bassano New Skate A.S.D. - Itàlia
A.S.D. Siena Hockey - Itàlia
Reus Deportiu - Catalunya
C.P.A. Olot - Catalunya
C.P.A. Tona - Catalunya

Grups Quartets:
TV Jahn Wolfsburg - Alemanya               
Bassano New Skate A.S.D. - Itàlia
A.D. Polideportiva ADIGE "Buon Pastore" - Itàlia
Pattinaggio Artistico Azzanese - Itàlia
C.P.A. Parets - Catalunya
Noain Skate Club - Espanya
Ánfora - Espanya

Grups Grans:
Nantes A.R.H. - França
A.S.D. Altichiero - Padova - Itàlia
Bassano New Skate A.S.D. - Itàlia
Reus Deportiu - Catalunya
Patinatge El Masnou - Catalunya
C.P.A. Sarrià - Catalunya

Garrigues i Pla d'Urgell representats a la II Copa de les Nacions de Patinatge
comentaris